תכנון ירוק על ידי אדריכל הינו מבנה שתוכנן עם התחשבות בסביבה. אדריכל רותם לעזרתו את הסביבה והטבע ויוצר מבנה חסכוני באנרגיה שכמובן חוסך עלויות ומוגדר כמבנה ירוק.

עצם העובדה שאדריכל מוציא תכנון ירוק משמעו שהבית יהיה ממוקם בצורה מסוימת ויהיה בעל פתחים וחלונות שיש להם יעוד לאגירת אנרגיה וכמובן קירות המבנה יהיו מחומרים מבודדים.

אדריכל ירוק וחסכוני - בחינת השטח לפני תכנון

אדריכל שמיעד את עצמו לתכנון מבנה חסכוני באנרגיה ראשית בוחן את השטח המיועד.נכון יהיה מבחינת הדורש כלומר הלקוח לפנות לאדריכל לפני רכישת הקרקע המיועדת לבניה וכמובן שיש לבחור אדריכל בעל ידע ונסיון בבניית מבנים חסכוניים באנרגיה.

על האדריכל לבחון את הקרקע ולשתף את הלקוח בתכנון המבנה מבחינת מיקום החלונות גגונים ופרגולות.

החשיבות בשילוב אדריכל כדי שיהיה יועץ בבחירת הקרקע המתאימה הינה גבוהה מאוד. אדריכל בעל ידע בבנייה חסכונית יהווה חלק חיוני בעתיד המבנה שיבנה.

תכנון נכון עם שילוב בחירת קרקע מתאימה יחסוך עלוות רבות בעתיד.

דגשים לבנייה חסכונית

כאשר אדריכל מתכנן מבנה חסכוני עליו לתת דגש על מספר גורמים שיהוו את עמוד התווך לבנייה.

קירות המבנה - קירות המבנה שעוטפים את הבית נקראים גם "מעטפת".

כאשר אדריכל מתכנן את המעטפת הדגש הוא על בנייה בצורה נכונה ועם חומרי הגלם הנכונים שיוכלו לתת מענה לשמירת הקרירות בימים חמים וכמובן לשמור על החום בתוך הבית בימי החורף.

אדריכל בעל ניסיון יודע כיצד למקם את הקירות הפנימיים כדי למנוע מהקור או החום להתפזר במהירות.

זרימה נכונה של אוויר - כאשר אדריכל מתכנן בית שמיועד לחסכון באנרגיה נלקח בחשבון המיקום של הדלתות והחלונות. כאשר אדריכל מקצועי מבין מהיכן השמש עולה ואת כיווני הרוחות יקל עליו לייצר אוורור נכון בתוך הבית.

חשמל ותאורה - אדריכל מתכנן בנוסף למבנה עצמו גם את תוכניות האינסטלציה והחשמל.

כאשר אדריכל מתכנן תוכניות חשמל תאורה הוא לוקח בחשבון את מיקומי החדרים ביחס לחלונות וכמובן שהחלונות מתוכננים ביחס לאור שיחדור פנימה לבית. עם תכנון נכון של אדריכל כמות התאורה שתידרש היא נמוכה ומן הסתן גם חסכונית.

גגונים ופרגולות - כמעט בכל תכנון של אדריכל לבית פרטי או בניין ישנם המרפסות ופינות הישיבה מחוץ לבית. כאשר אדריכל מתכנן נכון את מיקומי הגגונים תהיה הצללה שתוריד את הטמפרטורות בקיץ וכמובן תגן מגשם בחורף ויחד עם זאת תקטין את זמן פעולת הקירור.

עלינו להבין כי כל אדריכל הינו בעל התמחות בנישה מסוימת יתכן כי יהיו אדריכלים שידעו להתמודד עם כמה נישות אולם תמיד עדיף לבחור אדריכל שמתמקצע בבנייה ירוקה וחסכונית.

סוכן חכם

ניתן לבחור מספר אזורים ע"י החזקת מקש Ctrl במקלדת